Видатний японський учитель кіокушин карате шихан Кацухіто Горай (Shihan Katsuhito Gorai) побував сьогодні в Одесі, де разом із президентом національної федерації України з цього виду єдиноборств Станіславом Близнюком провів збори спортсменів із південних регіонів країни.
Кіокушин карате вважається одним із найжорсткіших видів бойових мистецтв. Поєдинки (куміте) ведуться в повний контакт без захисного спорядження. Не можна лише бити руками по голові. Як розповів нам одеський тренер Геннадій Куликов, кіокушин з усіх єдиноборств найближчий до звичайної вуличної бійки, це ідеальний стиль для тих, хто хоче захистити себе й близьких у конфліктних ситуаціях.
Кіокушин практикує понад 12 мільйонів людей у 134 країнах світу. Заснував його в 1950-х роках Масутацу Ояма — легендарна особистість, кореєць за народженням, який за роки служби в імператорській армії Японії (він був військовим льотчиком) став справжнім японцем.
Що стосується Кацухіто-сенсея, то він народився 1 вересня 1960 року в Токіо, де й почав займатися карате. Потім він поїхав навчатися бізнесу до американського Нью-Йорка, де і проживає зараз. Пропагуючи ідеї кіокушин карате, Кацухіто відкрив додзьо на перетині 5-ї авеню та 30-ї вулиці на Мангеттені. Це дуже престижний район, центр японського і корейського малого бізнесу, а також торгових підприємств єврейської громади. Шихан Горай веде активну міжнародну роботу, організовуючи збори та семінари в різних країнах, серед яких Україна і Польща.
Багато десятиліть він виступав на міжнародних турнірах, неодноразово здобував перемоги. Зараз японець обіймає посаду генерального секретаря Міжнародної організації карате кіокушинкан — IKO.
Сьогоднішній семінар зібрав понад сотню спортсменів різного віку з Одеської, Херсонської та Миколаївської областей. Цікаво, що невисокий 63-річний японський учитель не тільки показував чудову бойову техніку, а й відпрацьовував її разом із юними учасниками зборів на рівних, без знижок на вік. Завдавав удари, ставив блоки — словом, демонстрував найвищий рівень.
Нашому кореспонденту вдалося поспілкуватися з великим майстром.
«Кор». Будь-якому державному діячеві й політику різні федерації бойових мистецтв часто вручають заохочувальні звання. Міжнародна організація кіокушинкай карате колись давно презентувала почесний п’ятий дан російському диктатору володимиру путіну. Після початку повномасштабної війни багато федерацій бойових мистецтв позбавили його регалій. Чи буде відкликаний у ватажка терористичної держави дан від ІКО?
Кацухіто Горай. Почесний п’ятий дан було вручено путіну ще 2001 року. Потім йому вручали щось ще, але вже не наша федерація — у кіокушин кілька відгалужень. Хочу уточнити, що почесний дан – це своєрідний сувенір, призначений для політиків і спонсорів. Реальної ваги таке звання ніколи не мало. Після початку війни я не бував у росії і не планую.
До слова, почесні дани з карате свого часу отримали Аугусто Піночет, Рональд Рейган, президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов.
«К». Ви приїхали в Україну і провели збори в Одесі. Яке враження від одеських любителів цього виду карате?
К.Г. Я багато разів уже приїжджав в Україну, щоразу дуже позитивні враження. Проведені збори важливі для розвитку кіокушин карате в Україні, у вас прекрасні спортсмени, дуже високий бойовий дух. Дякую організаторам та учасникам!
джерело https://dumskaya.net/news/samoe-zhestkoe-edinoborstvo-legendarnyy-yaponski-176121/ua/