//СБУ оголосила підозру Мураєву

СБУ оголосила підозру Мураєву

Служба безпеки заочно оголосила підозру у держзраді народному депутату VII і VIII скликань та власнику заблокованого телеканалу “Наш” Євгенію Мураєву.

Джерело: пресслужба СБУ, пресслужба Офісу генпрокурора, пресслужба Київської міської прокуратури 

Дослівно прокуратура: “На виконання завдань російських кураторів екснардеп створив та поширив на підконтрольному йому телеканалі (“Наш” – ред), а також каналах відеохостингу “YouTube” деструктивну пропаганду, в якій висловлював проросійські погляди, а також неодноразово брав участь у різних політичних шоу. 

У вказаних виступах та інтерв’ю підозрюваний поширював російські наративи про те, що в Україні іде “культурна війна та переслідуються інакодумаючі”, пропагував ідеї, спрямовані на дискредитацію незалежності нашої держави та необхідності виконання домовленостей з РФ.

… Згідно з висновком комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи, виступи та інтерв’ю підозрюваного є акціями вигідного впливу, які завдають шкоди безпеці України в інформаційній сфері та є формою підривної діяльності проти України, сприяють РФ в підривній діяльності у формі втручання у внутрішню політику України шляхом цілеспрямованого інформаційно-психологічного впливу”.

Більше деталей: Мураєву повідомлено про підозру у державній зраді за ведення інформаційно-підривної діяльності проти України та у вчиненні умисних дій, спрямованих на приниження національної честі та гідності (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 161 КК України). 

Санкція найсуворішої статті інкримінованих злочинів передбачає покарання від 12 до 15 років позбавлення волі.