//Інтерв’ю Зінченка Пірсу Моргану

Інтерв’ю Зінченка Пірсу Моргану

Зірковий український футболіст висловився про ставлення до росіян, період своєї кар’єри в РФ, підрив Каховської ГЕС, необхідність “бану” спортсменів держав-агресорок і готовність взяти до рук зброю.

Футболіст лондонського “Арсенала” та збірної України Олександр Зінченко дав інтерв’ю британському журналісту Пірсу Моргану, в якому детально поговорив про війну нашого народу з російськими окупантами.

ТСН.ua зібрав головні тези розмови одного з лідерів “синьо-жовтих” із представником ЗМІ.

  • Про те, чи потиснув би росіянинові руку

“Без шансів. Тому що я ніколи не прийму їхню реакцію. Ви можете сказати, що вони нічого не роблять проти нас. Але вони роблять. Що? Вони не реагують. Якщо ніхто не буде говорити, тому що наляканий, то мені шкода. Ніколи не називайте нас братами, як вони робили це в минулому. Ніколи більше”, – наголосив Зінченко.

  • Про період своєї кар’єри в російській “Уфі” (2015-2016)

“Я знаю, що в моєму житті був такий досвід. Деяким людям в Україні це не подобається. На цю мить і мені. Але я – людина. Я хочу ще раз подякувати “Уфі” за все, що вони зробили. Але це все. Дякую їм, що взяли цей ризик, бо в мене була складна ситуація з “Шахтарем”, підписали мене без переглядів, я ніколи не грав на професійному рівні до того. Завдяки цьому я підписав контракт із “Манчестер Сіті”. Але це все. Усе інше – реакція після вторгнення від російських клубів, російських гравців, я її не бачив”, – заявив Зінченко.

  • Про необхідність відсторонення росіян і білорусів у спорті

“У них мільйони підписників у соціальних мережах. Вони можуть поговорити з людьми, які стежать за ними. Наприклад, у вас 10 мільйонів підписників в Instagram. Якби вони опублікували фото зі словами “Зупиніть це”, деякі люди з цих 10 мільйонів пішли б за ними і також поширювали б цей заклик. Це працювало б.

Рішення допустити росіян та білорусів до Вімблдону? Ні, я не згоден. Я – один із тих українців, які не хочуть бачити їх на найвищому рівні в жодному з видів спорту. Їх не можна допускати до змагань. Чому? Скільки бомб і ракет було запущено з Білорусі? Я – не політик. Я нічого в цьому не розумію. І ніколи б не зрозумів, тому що це не моя сфера. Але це не політика, це війна. Вони говорять – не втягуйте політику в спорт. Але це не політика, це війна. Ви нічого не робите, щоб бути на боці справедливості. Я вже не кажу про наш бік”, – зауважив Олександр.

  • Про аргумент, що росіянам небезпечно відкрито виступати проти війни

“У мене була розмова з одним із російських спортсменів, відомим на той момент. Не з футболу. Не казатиму його ім’я, але він дуже відомий. Я спілкувався з ним, бо я відписався від нього в Instagram, а він запитав мене: “Чому ти це зробив?”. Я сказав: “Слухай. Вже три місяці після вторгнення, а ти нічого навіть не сказав. У тебе мільйони підписників, а ти навіть одну картинку не запостив, щоб зупинити це жахіття”.

Я ніколи не зрозумію цього, тому що якби це трапилося з Україною, і Україна вторглася куди-небудь, клянуся богом, був би першим, хто кричав би, щоб зупинити це і повернутися. Вони бояться за свої життя? Я не знаю. Було видно, що він прочитав повідомлення, але не відповів”, – сказав 26-річний український футболіст.

  • Про Путіна та підрив Каховської ГЕС

“Я навіть не хочу називати його ім’я. Я не хочу навіть говорити про нього. Я стежу за всіма новинами. Вчора я переглянув відео, коли він розмовляв із кимось за столом. Я навіть не знаю цих людей. Він говорив, що знищену ними Каховську ГЕС підірвала Україна. І це попри те, що 100 тисяч українців втратили свої будинки, деякі з них не вижили. Крім того, був зоопарк, 300 тварин якого загинули.

І всі говорили про український контрнаступ. Він сказав, що це зробила Україна, бо вона планувала здійснити контрнаступ. Вдумайся: ти – українська армія, ти хочеш провести контрнаступ, ти знищуєш ГЕС, щоб уповільнити контрнаступ. Він бреше сам собі.

Чого вони хотіли досягти? Вони зробили це, щоб що? Ви знаєте, що в тому регіоні росте багато рослин, росли раніше. Вода затопила – вони більше там не ростимуть. Роками. Це велика екологічна катастрофа. Величезна. Як це можна описати?” – сказав Зінченко.

  • Про загибель знайомих під час війни

“Чи маю знайомих, які втратили життя на війні в Україні? Звичайно. Це не зовсім близькі-близькі друзі, але так, друзі. Вони вбиті. Знищені бомбами у своїх домівках. Вони нічого не зробили, вони цього не заслужили”, – відповів Олександр.

  • Про те, чи готовий зі зброєю в руках воювати за Україну

“Настане час, коли всі там будуть. Якщо це буде останній дзвінок, то всі воюватимуть. Чи піду я? Усі підуть. Чи воюватиму за Україну? Звичайно. Але водночас я розумію, що зараз я набагато корисніший звідси. В цей момент. Але слухайте, ніхто не знає, що станеться далі”, – сказав Зінченко.

  • Про те, де житиме після завершення футбольної кар’єри

“Чи моя сім’я в Україні? Так. Вони не хочуть залишати країну. Це їхня батьківщина. Я теж після завершення футбольної кар’єри буду жити в Україні. Це точно, мільйон відсотків”, – резюмував Зінченко.

Нагадаємо, нещодавно Зінченко став амбасадором UNITED24 – фандрейзингової платформи, яка була створена президентом України Володимиром Зеленським для збору коштів на підтримку нашої країни в умовах війни з російськими окупантами.

Зінченко разом з іншим амбасадором UNITED24, легендою світового футболу та екстренером збірної України Андрієм Шевченком, наразі займаються організацією благодійного матчу, який відбудеться 5 серпня на стадіоні “Стемфорд Бридж” у Лондоні.

Зібрані під час благодійного матчу Game4Ukraine кошти підуть на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині, зруйнованого окупантами в березні 2022 року.

До слова, раніше повідомлялося, що Зінченко стане батьком вдруге. Олександр і його дружина, телеведуча Влада Седан, чекають на поповнення в родині. Пара одружилися навесні 2020 року, а в серпні 2021-го у них народилася донька Єва.