//Перемовини з Польщею щодо кордону

Перемовини з Польщею щодо кордону

Україна, Польща та Євросоюз провели переговори у тристоронньому форматі щодо розблокування кордону та пошуку спільних позицій для вирішення кризи агроекспорту. Переговори тривали понад 6 годин.

Про це повідомили у Мінінфраструктури.

На міжміністерській зустрічі 27 березня були також представники профільних аграрних асоціацій Польщі та України.

З української сторони участь у переговорах взяли міністр агрополітики України Микола Сольський, його заступник Маркіян Дмитрасевич та заступник міністра економіки Тарас Качка.

З польської — міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський, заступник міністра Міхал Колодзейчак тощо.

За словами Сольського, «це була складна, але відверта» розмова між міністерствами та асоціаціями.

«Важливо, що попередньо вже обговорили варіанти вирішення, які незабаром будуть озвучені. Водночас питання складне для всіх сторін і потребує додаткового часу», — зазначив міністр.

Українська сторона представила польським колегам аналіз свого експорту в Польщу та інші країни ЄС. А також зміни, які відбуваються в агроекспорті з початку повномасштабного вторгнення, в тому числі завдяки роботі морського коридору.

У Мінагрополітики зазначають, що «ці цифри розвінчують негативну інформацію навколо українського агроекспорту»

Наразі перемовини ще не завершені, вони тривають і 28 березня. Окрім того, у Варшаві відбудуться українсько-польські міжурядові консультації на рівні прем’єрів обох країн.