Президент США Джо Байден сказав Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть Україні невелику кількість балістичних ракет далекого радіусу дії ATACMS. Це було б перше передавання цих ракет.
Про це пише NBC News з посиланням на трьох посадовців США та офіційного представника Конгресу.
Джерела видання не уточнили, коли будуть доставлені ракети або коли зроблять публічне оголошення.
Чиновник Конгресу сказав NBC, що досі тривають дебати щодо типу ракет, які будуть відправлені, і скільки їх буде доставлено в Україну.
Тим часом Washington Post пише, що адміністрація Байдена «близька до рішення» надати Україні ATACMS, заряджені касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
За даними WP, міжвідомчі дискусії про передачу ATACMS перейшли з комітету представників усіх агентств національної безпеки до головного комітету за участю керівників цих агентств. Процес завершиться рішенням президента Байдена.
Американські видання із посиланням на високопосадовців 10 вересня писали, що президент США Джо Байден наближається до рішення про надання Україні балістичних ракет далекого радіусу дії ATACMS.
Як зазначалося, США «насторожено» ставляться до прохання України поставити їй ATACMS через занепокоєння щодо обмежених запасів і того, що зброю можуть використати для удару по території рф, що призведе до ескалації. Однак країна все ж розглядає цей крок.
Тиск на Байдена щодо передачі далекобійної зброї стає дедалі більшим із боку обох партій Конгресу США.
21 вересня радник президента США Джейк Салліван казав, що Байден вирішив поки що не надавати Україні ракет ATACMS, але він не виключає цього в майбутньому.
Ракети ATACMS можна встановлювати на установки M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одну ракету), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали снаряди GMLRS.